SAS - hent kompensation!

Få kompensation ved forsinkede, aflyste eller overbookede fly.

  • 1 Tjek kompensation og opret din sag
    Vi har gjort det nemt for dig - opret din sag på 2 minutter. Udfyld kontakt- og flyinformationer.
  • 2 Vi tager kampen med flyselskabet
    Vores juridiske team kontakter flyselskabet og henter dine penge hjem. Vi går hele vejen i retten!
  • 3 Få op til 4.500 kr. per passager
    Vi udbetaler pengene direkte til din bankkonto.


  • Har du været udsat for en flyforsinkelse eller en flyaflysning med SAS, kan du være berettiget til kompensation. Der er 3 primære kriterier for, hvornår du kan få erstatning:

    Læs mere om detaljerne og undtagelserne på disse sider:flyforsinkelse og flyaflysning.



  • Seneste SAS forsinkelser og aflysninger

    Vi har lavet en robot der holder øje med, om en flyaflysning eller flyforsinkelse kan være udløse erstatning til passagerne. Se listen nedenfor.

    SAS - seneste forsinkelser og aflysninger
    SK996
    Aflyst
    Beijing -> Copenhagen
    18-12-2018: 18:35 - 00:00
    SK1778
    Aflyst
    Færøerne -> Copenhagen
    18-12-2018: 16:10 - 00:00
    SK925 SAS
    Forsinkelse: 220 minutter
    Copenhagen -> Dulles
    18-12-2018: 12:20 - 16:00
    SK1777 SAS
    Forsinkelse: 300 minutter
    Copenhagen -> Færøerne
    18-12-2018: 11:00 - 16:00
    SK995
    Aflyst
    Copenhagen -> Beijing
    17-12-2018: 21:05 - 00:00
    SK2882 SAS
    Forsinkelse: 185 minutter
    Copenhagen -> Trondheim
    17-12-2018: 12:45 - 15:50
    SK1550
    Aflyst
    Amsterdam -> Copenhagen
    16-12-2018: 18:50 - 00:00
    SK1284
    Aflyst
    Billund -> Copenhagen
    15-12-2018: 12:50 - 00:00
    SK1622
    Aflyst
    Dusseldorf -> Copenhagen
    14-12-2018: 17:15 - 00:00
    SK1672
    Aflyst
    Hannover -> Copenhagen
    14-12-2018: 07:20 - 00:00
    SK910
    Aflyst
    Newark -> Copenhagen
    14-12-2018: 07:10 - 00:00
    SK1286
    Aflyst
    Billund -> Copenhagen
    13-12-2018: 16:50 - 00:00
    SK909
    Aflyst
    Copenhagen -> Newark
    13-12-2018: 10:50 - 00:00
    SK1202
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    13-12-2018: 07:50 - 00:00
    SK1758
    Aflyst
    Gdansk -> Copenhagen
    13-12-2018: 07:05 - 00:00
    SK1758
    Aflyst
    Gdansk -> Copenhagen
    12-12-2018: 07:05 - 00:00
    SK995
    Aflyst
    Copenhagen -> Beijing
    10-12-2018: 21:05 - 00:00
    SK996
    Aflyst
    Beijing -> Copenhagen
    10-12-2018: 18:35 - 00:00
    SK996
    Aflyst
    Beijing -> Copenhagen
    09-12-2018: 18:35 - 00:00
    SK995
    Aflyst
    Copenhagen -> Beijing
    08-12-2018: 21:05 - 00:00
    SK1408
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm
    07-12-2018: 17:05 - 00:00
    SK1407
    Aflyst
    Stockholm -> Copenhagen
    07-12-2018: 16:20 - 00:00
    SK2762
    Aflyst
    Warsaw -> Copenhagen
    06-12-2018: 07:25 - 00:00
    SK2686
    Aflyst
    Bologna -> Copenhagen
    04-12-2018: 22:05 - 00:00
    SK2685 SAS
    Forsinkelse: 190 minutter
    Copenhagen -> Bologna
    04-12-2018: 17:20 - 20:30
    SK500
    Aflyst
    London -> Copenhagen
    04-12-2018: 09:35 - 00:00
    SK620
    Aflyst
    Dusseldorf -> Copenhagen
    04-12-2018: 07:25 - 00:00
    SK1758
    Aflyst
    Gdansk -> Copenhagen
    04-12-2018: 07:05 - 00:00
    SK743
    Aflyst
    Vilnius -> Copenhagen
    04-12-2018: 07:00 - 00:00
    SK753
    Aflyst
    Copenhagen -> Gdansk
    03-12-2018: 22:55 - 00:00
    SK2686
    Aflyst
    Bologna -> Copenhagen
    03-12-2018: 22:05 - 00:00
    SK2685
    Aflyst
    Copenhagen -> Bologna
    03-12-2018: 17:20 - 00:00
    SK760
    Aflyst
    Gdansk -> Copenhagen
    03-12-2018: 16:10 - 00:00
    SK2684
    Aflyst
    Bologna -> Copenhagen
    03-12-2018: 12:45 - 00:00
    SK2683
    Aflyst
    Copenhagen -> Bologna
    03-12-2018: 08:00 - 00:00
    SK1439
    Aflyst
    Gothenburg -> Copenhagen
    03-12-2018: 07:05 - 00:00
    SK414
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm
    02-12-2018: 21:50 - 00:00
    SK463
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    02-12-2018: 21:05 - 00:00
    SK758
    Aflyst
    Gdansk -> Copenhagen
    02-12-2018: 19:45 - 00:00
    SK757
    Aflyst
    Copenhagen -> Gdansk
    02-12-2018: 17:15 - 00:00
    SK926
    Aflyst
    Dulles -> Copenhagen
    01-12-2018: 07:10 - 00:00
    SK743
    Aflyst
    Vilnius -> Copenhagen
    01-12-2018: 07:00 - 00:00
    SK742
    Aflyst
    Copenhagen -> Vilnius
    30-11-2018: 21:00 - 00:00
    SK925
    Aflyst
    Copenhagen -> Dulles
    30-11-2018: 12:20 - 00:00
    SK1709
    Aflyst
    Helsinki -> Copenhagen
    29-11-2018: 13:30 - 00:00
    SK2889
    Aflyst
    Trondheim -> Copenhagen
    29-11-2018: 12:10 - 00:00
    SK2865
    Aflyst
    Bergen -> Copenhagen
    29-11-2018: 11:25 - 00:00
    SK1708
    Aflyst
    Copenhagen -> Helsinki
    29-11-2018: 09:40 - 00:00
    SK1206
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    29-11-2018: 09:00 - 00:00
    SK2862
    Aflyst
    Copenhagen -> Bergen
    29-11-2018: 08:10 - 00:00
    SK954
    Aflyst
    Miami -> Copenhagen
    29-11-2018: 07:00 - 00:00
    SK1205
    Aflyst
    Copenhagen -> Aalborg
    29-11-2018: 07:00 - 00:00
    SK953
    Aflyst
    Copenhagen -> Miami
    28-11-2018: 09:15 - 00:00
    SK1427
    Aflyst
    Stockholm -> Copenhagen
    27-11-2018: 22:05 - 00:00
    SK996
    Aflyst
    Beijing -> Copenhagen
    27-11-2018: 18:35 - 00:00
    SK1240
    Aflyst
    Aarhus -> Copenhagen
    27-11-2018: 06:40 - 00:00
    SK439
    Aflyst
    Gothenburg -> Copenhagen
    26-11-2018: 16:20 - 00:00
    SK943 SAS
    Forsinkelse: 200 minutter
    Copenhagen -> Chicago
    26-11-2018: 15:40 - 19:00
    SK2875
    Aflyst
    Bergen -> Copenhagen
    26-11-2018: 14:30 - 00:00
    SK437
    Aflyst
    Gothenburg -> Copenhagen
    26-11-2018: 13:40 - 00:00
    SK944 SAS
    Forsinkelse: 205 minutter
    Chicago -> Copenhagen
    26-11-2018: 13:20 - 16:45
    SK2864
    Aflyst
    Copenhagen -> Bergen
    26-11-2018: 11:15 - 00:00
    SK1240
    Aflyst
    Aarhus -> Copenhagen
    25-11-2018: 07:25 - 00:00
    SK2762 SAS
    Forsinkelse: 314 minutter
    Warsaw -> Copenhagen
    24-11-2018: 07:25 - 12:39
    SK620
    Aflyst
    Dusseldorf -> Copenhagen
    24-11-2018: 07:20 - 00:00
    SK449
    Aflyst
    Gothenburg -> Copenhagen
    23-11-2018: 19:25 - 00:00
    SK1444
    Aflyst
    Copenhagen -> Gothenburg
    23-11-2018: 17:10 - 00:00
    SK1286
    Aflyst
    Billund -> Copenhagen
    23-11-2018: 16:50 - 00:00
    SK756
    Aflyst
    Gdansk -> Copenhagen
    23-11-2018: 10:35 - 00:00
    SK1672
    Aflyst
    Hannover -> Copenhagen
    23-11-2018: 07:20 - 00:00
    SK1669
    Aflyst
    Copenhagen -> Hannover
    22-11-2018: 21:15 - 00:00
    SK1417
    Aflyst
    Stockholm -> Copenhagen
    21-11-2018: 08:25 - 00:00
    SK1879
    Aflyst
    Stavanger -> Copenhagen
    20-11-2018: 19:50 - 00:00
    SK943 SAS
    Forsinkelse: 290 minutter
    Copenhagen -> Chicago
    20-11-2018: 15:40 - 20:30
    SK2885
    Aflyst
    Trondheim -> Copenhagen
    20-11-2018: 07:35 - 00:00
    SK1672
    Aflyst
    Hannover -> Copenhagen
    20-11-2018: 07:20 - 00:00
    SK1669
    Aflyst
    Copenhagen -> Hannover
    19-11-2018: 21:15 - 00:00
    SK2884
    Aflyst
    Copenhagen -> Trondheim
    19-11-2018: 20:55 - 00:00
    SK6201
    Aflyst
    Copenhagen -> Malaga
    19-11-2018: 20:05 - 00:00
    SK1240
    Aflyst
    Aarhus -> Copenhagen
    19-11-2018: 06:40 - 00:00
    SK1678
    Aflyst
    Berlin -> Copenhagen
    18-11-2018: 23:30 - 00:00
    SK1871
    Aflyst
    Stavanger -> Copenhagen
    18-11-2018: 07:10 - 00:00
    SK1877 SAS
    Forsinkelse: 204 minutter
    Stavanger -> Copenhagen
    17-11-2018: 17:10 - 20:34
    SK2881
    Aflyst
    Trondheim -> Copenhagen
    17-11-2018: 11:55 - 00:00
    SK2880
    Aflyst
    Copenhagen -> Trondheim
    17-11-2018: 08:10 - 00:00
    SK620
    Aflyst
    Dusseldorf -> Copenhagen
    17-11-2018: 07:20 - 00:00
    SK1260
    Aflyst
    Aarhus -> Copenhagen
    16-11-2018: 18:55 - 00:00
    SK1286
    Aflyst
    Billund -> Copenhagen
    16-11-2018: 16:50 - 00:00
    SK910 SAS
    Forsinkelse: 214 minutter
    Newark -> Copenhagen
    16-11-2018: 07:10 - 10:44
    SK1408
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm
    14-11-2018: 17:05 - 00:00
    SK1407
    Aflyst
    Stockholm -> Copenhagen
    14-11-2018: 16:20 - 00:00
    SK1672
    Aflyst
    Hannover -> Copenhagen
    14-11-2018: 07:20 - 00:00
    SK1669
    Aflyst
    Copenhagen -> Hannover
    13-11-2018: 21:15 - 00:00
    SK1248
    Aflyst
    Aarhus -> Copenhagen
    13-11-2018: 14:15 - 00:00
    SK1247
    Aflyst
    Copenhagen -> Aarhus
    13-11-2018: 12:30 - 00:00
    SK670
    Aflyst
    Hannover -> Copenhagen
    13-11-2018: 11:00 - 00:00
    SK6202 SAS
    Forsinkelse: 268 minutter
    Malaga -> Copenhagen
    12-11-2018: 19:20 - 23:48
    SK1240
    Aflyst
    Aarhus -> Copenhagen
    12-11-2018: 06:40 - 00:00
    SK1668
    Aflyst
    Hannover -> Copenhagen
    11-11-2018: 20:05 - 00:00
    SK1208
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    11-11-2018: 11:15 - 00:00




  • SAS flykoder