Norwegian - hent kompensation!

Få kompensation ved forsinkede, aflyste eller overbookede fly.

  • 1 Tjek kompensation og opret din sag
    Vi har gjort det nemt for dig - opret din sag på 2 minutter. Udfyld kontakt- og flyinformationer.
  • 2 Vi tager kampen med flyselskabet
    Vores juridiske team kontakter flyselskabet og henter dine penge hjem. Vi går hele vejen i retten!
  • 3 Få op til 4.500 kr. per passager
    Vi udbetaler pengene direkte til din bankkonto.


  • Har du været udsat for en flyforsinkelse eller en flyaflysning med Norwegian, kan du være berettiget til kompensation. Der er 3 primære kriterier for, hvornår du kan få erstatning:

    Læs mere om detaljerne og undtagelserne på disse sider:flyforsinkelse og flyaflysning.



  • Seneste Norwegian forsinkelser og aflysninger

    Vi har lavet en robot der holder øje med, om en flyaflysning eller flyforsinkelse kan være udløse erstatning til passagerne. Se listen nedenfor.

    Norwegian - seneste forsinkelser og aflysninger
    D83213
    Aflyst
    Stockholm -> Copenhagen
    18-12-2018: 19:50 - 00:00
    D82912 Norwegian
    Forsinkelse: 240 minutter
    London -> Copenhagen
    17-12-2018: 23:00 - 03:00
    D86473 Norwegian
    Forsinkelse: 265 minutter
    Copenhagen -> Tenerife
    17-12-2018: 19:20 - 23:45
    D83211
    Aflyst
    Stockholm -> Copenhagen
    16-12-2018: 16:10 - 00:00
    D83210
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm
    16-12-2018: 13:20 - 00:00
    D83777
    Aflyst
    Aqaba -> Copenhagen
    13-12-2018: 20:45 - 00:00
    D83776
    Aflyst
    Copenhagen -> Aqaba
    13-12-2018: 09:25 - 00:00
    D83553 Norwegian
    Forsinkelse: 1425 minutter
    Budapest -> Copenhagen
    13-12-2018: 00:10 - 23:55
    D81023 Norwegian
    Forsinkelse: 190 minutter
    Copenhagen -> Rome
    09-12-2018: 19:00 - 22:10
    DY7255
    Aflyst
    Copenhagen -> Krabi
    06-12-2018: 12:35 - 00:00
    D82900 Norwegian
    Forsinkelse: 285 minutter
    London -> Copenhagen
    30-11-2018: 09:10 - 13:55
    D83663 Norwegian
    Forsinkelse: 1411 minutter
    Alicante -> Copenhagen
    21-11-2018: 00:25 - 23:56
    D85072 Norwegian
    Forsinkelse: 192 minutter
    Malaga -> Copenhagen
    20-11-2018: 19:30 - 22:42
    D88420
    Aflyst
    Rome -> Copenhagen
    19-11-2018: 20:20 - 00:00
    D83091
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    19-11-2018: 18:30 - 00:00
    D83090
    Aflyst
    Copenhagen -> Aalborg
    19-11-2018: 16:40 - 00:00
    D82899 Norwegian
    Forsinkelse: 430 minutter
    Copenhagen -> London
    19-11-2018: 07:10 - 14:20
    DY7256 Norwegian
    Forsinkelse: 245 minutter
    Krabi -> Copenhagen
    18-11-2018: 13:05 - 17:10
    DY7255 Norwegian
    Forsinkelse: 300 minutter
    Copenhagen -> Krabi
    17-11-2018: 12:35 - 17:35
    D83693
    Aflyst
    Las Palmas -> Copenhagen
    14-11-2018: 19:00 - 00:00
    D83692
    Aflyst
    Copenhagen -> Las Palmas
    14-11-2018: 07:15 - 00:00
    D83779 Norwegian
    Forsinkelse: 930 minutter
    Amman -> Copenhagen
    14-11-2018: 03:25 - 18:55
    D82909
    Aflyst
    Copenhagen -> London
    13-11-2018: 19:40 - 00:00
    D82908
    Aflyst
    London -> Copenhagen
    13-11-2018: 19:00 - 00:00
    DY4158
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm
    13-11-2018: 15:40 - 00:00
    DY4157
    Aflyst
    Stockholm -> Copenhagen
    13-11-2018: 15:10 - 00:00
    D83198
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm
    09-11-2018: 14:20 - 00:00
    DY951
    Aflyst
    Copenhagen -> Oslo
    07-11-2018: 21:20 - 00:00
    DY950
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    07-11-2018: 20:50 - 00:00
    D83690 Norwegian
    Forsinkelse: 195 minutter
    Copenhagen -> Las Palmas
    03-11-2018: 12:20 - 15:35
    D83085 Norwegian
    Forsinkelse: 252 minutter
    Aalborg -> Copenhagen
    03-11-2018: 11:30 - 15:42
    D83084 Norwegian
    Forsinkelse: 250 minutter
    Copenhagen -> Aalborg
    03-11-2018: 09:35 - 13:45
    DY953
    Aflyst
    Copenhagen -> Oslo
    02-11-2018: 22:10 - 00:00
    DY952
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    02-11-2018: 21:40 - 00:00
    D83087
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    31-10-2018: 12:40 - 00:00
    D83222
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    31-10-2018: 10:10 - 00:00
    D83221
    Aflyst
    Copenhagen -> Oslo
    31-10-2018: 07:10 - 00:00
    D83091
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    30-10-2018: 18:30 - 00:00
    D83226
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    30-10-2018: 16:30 - 00:00
    D83197
    Aflyst
    Stockholm -> Copenhagen
    30-10-2018: 13:35 - 00:00
    D83300
    Aflyst
    Copenhagen -> Berlin
    30-10-2018: 07:20 - 00:00
    D83644 Norwegian
    Forsinkelse: 200 minutter
    Copenhagen -> Nice
    27-10-2018: 18:40 - 22:00
    D83099
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    25-10-2018: 20:50 - 00:00
    D83224
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    25-10-2018: 13:40 - 00:00
    D83581 Norwegian
    Forsinkelse: 235 minutter
    Prague -> Copenhagen
    20-10-2018: 11:05 - 15:00
    D83580 Norwegian
    Forsinkelse: 245 minutter
    Copenhagen -> Prague
    20-10-2018: 07:55 - 12:00
    D83673 Norwegian
    Forsinkelse: 228 minutter
    Malaga -> Copenhagen
    18-10-2018: 14:30 - 18:18
    D82903 Norwegian
    Forsinkelse: 550 minutter
    Copenhagen -> London
    13-10-2018: 14:45 - 23:55
    D83088
    Aflyst
    Copenhagen -> Aalborg
    07-10-2018: 12:45 - 00:00
    D86113 Norwegian
    Forsinkelse: 185 minutter
    Copenhagen -> Madrid
    04-10-2018: 20:10 - 23:15
    DY7070
    Aflyst
    Oakland -> Copenhagen
    03-10-2018: 15:20 - 00:00
    DY7012 Norwegian
    Forsinkelse: 182 minutter
    New York -> Copenhagen
    03-10-2018: 13:05 - 16:07
    DY7069
    Aflyst
    Copenhagen -> Oakland
    02-10-2018: 16:10 - 00:00
    DY4162
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm/Arn
    02-10-2018: 15:55 - 00:00
    DY4161
    Aflyst
    Stockholm/Arn -> Copenhagen
    02-10-2018: 15:25 - 00:00
    DY7812 Norwegian
    Forsinkelse: 412 minutter
    J F Kennedy -> Copenhagen
    02-10-2018: 11:45 - 18:37
    DY7091 Norwegian
    Forsinkelse: 490 minutter
    Copenhagen -> Los Angeles
    01-10-2018: 13:50 - 22:00
    DY4152
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm/Arn
    01-10-2018: 08:45 - 00:00
    DY4151
    Aflyst
    Stockholm/Arn -> Copenhagen
    01-10-2018: 08:15 - 00:00
    DY4162
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm/Arn
    28-09-2018: 15:55 - 00:00
    DY4161
    Aflyst
    Stockholm/Arn -> Copenhagen
    28-09-2018: 15:25 - 00:00
    D83737
    Aflyst
    Pisa -> Copenhagen
    26-09-2018: 11:10 - 00:00
    D83736
    Aflyst
    Copenhagen -> Pisa
    26-09-2018: 06:00 - 00:00
    D85575 Norwegian
    Forsinkelse: 190 minutter
    Copenhagen -> Barcelona
    25-09-2018: 20:35 - 23:45
    D85574 Norwegian
    Forsinkelse: 197 minutter
    Barcelona -> Copenhagen
    25-09-2018: 19:50 - 23:07
    D85072 Norwegian
    Forsinkelse: 216 minutter
    Malaga -> Copenhagen
    25-09-2018: 19:25 - 23:01
    D81021 Norwegian
    Forsinkelse: 210 minutter
    Copenhagen -> Rome
    24-09-2018: 10:20 - 13:50
    D81020 Norwegian
    Forsinkelse: 202 minutter
    Rome -> Copenhagen
    24-09-2018: 09:40 - 13:02
    D82908 Norwegian
    Forsinkelse: 301 minutter
    London/Gatwick -> Copenhagen
    18-09-2018: 18:15 - 23:16
    D83093
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    16-09-2018: 20:00 - 00:00
    D83092
    Aflyst
    Copenhagen -> Aalborg
    16-09-2018: 18:10 - 00:00
    D82903
    Aflyst
    Copenhagen -> London/Gatwick
    15-09-2018: 14:45 - 00:00
    D82902 Norwegian
    Forsinkelse: 212 minutter
    London/Gatwick -> Copenhagen
    15-09-2018: 11:35 - 15:07
    D82899 Norwegian
    Forsinkelse: 530 minutter
    Copenhagen -> London/Gatwick
    15-09-2018: 06:50 - 15:40
    D83240
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    13-09-2018: 19:50 - 00:00
    D83093
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    13-09-2018: 18:30 - 00:00
    D83092
    Aflyst
    Copenhagen -> Aalborg
    13-09-2018: 16:40 - 00:00
    D83662 Norwegian
    Forsinkelse: 190 minutter
    Copenhagen -> Alicante
    13-09-2018: 15:30 - 18:40
    D83197
    Aflyst
    Stockholm/Arn -> Copenhagen
    13-09-2018: 13:10 - 00:00
    D85570 Norwegian
    Forsinkelse: 475 minutter
    Barcelona -> Copenhagen
    13-09-2018: 11:00 - 18:55
    D83196
    Aflyst
    Copenhagen -> Stockholm/Arn
    13-09-2018: 10:20 - 00:00
    D83551 Norwegian
    Forsinkelse: 212 minutter
    Budapest -> Copenhagen
    10-09-2018: 18:30 - 22:02
    DY7011 Norwegian
    Forsinkelse: 200 minutter
    Copenhagen -> J F Kennedy
    05-09-2018: 19:10 - 22:30
    D83677 Norwegian
    Forsinkelse: 1410 minutter
    Malaga -> Copenhagen
    04-09-2018: 00:25 - 23:55
    DY1553
    Aflyst
    Copenhagen -> Oslo
    03-09-2018: 03:30 - 00:00
    DY7912 Norwegian
    Forsinkelse: 467 minutter
    J F Kennedy -> Copenhagen
    03-09-2018: 02:05 - 09:52
    DY949
    Aflyst
    Copenhagen -> Oslo
    02-09-2018: 19:10 - 00:00
    DY948
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    02-09-2018: 18:35 - 00:00
    D83089
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    02-09-2018: 14:40 - 00:00
    D83088
    Aflyst
    Copenhagen -> Aalborg
    02-09-2018: 12:45 - 00:00
    DY7209 Norwegian
    Forsinkelse: 265 minutter
    Copenhagen -> Bangkok
    01-09-2018: 15:05 - 19:30
    D82902 Norwegian
    Forsinkelse: 230 minutter
    London/Gatwick -> Copenhagen
    01-09-2018: 11:35 - 15:25
    DY7011 Norwegian
    Forsinkelse: 195 minutter
    Copenhagen -> J F Kennedy
    31-08-2018: 17:45 - 21:00
    D83081
    Aflyst
    Aalborg -> Copenhagen
    30-08-2018: 08:10 - 00:00
    D83096
    Aflyst
    Copenhagen -> Aalborg
    29-08-2018: 20:30 - 00:00
    D83221
    Aflyst
    Copenhagen -> Oslo
    29-08-2018: 07:10 - 00:00
    D8260 Norwegian
    Forsinkelse: 575 minutter
    Helsinki -> Copenhagen
    26-08-2018: 09:55 - 19:30
    D83240
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    24-08-2018: 19:50 - 00:00
    D83239
    Aflyst
    Copenhagen -> Oslo
    24-08-2018: 17:00 - 00:00
    D83222
    Aflyst
    Oslo -> Copenhagen
    23-08-2018: 10:15 - 00:00




  • Norwegian flykoder