LOT Polish Airlines - hent kompensation!

Sammenlign kompensation ved forsinkede, aflyste eller overbookede fly.

  • 1 Tjek kompensation
    Beregn og opret dit krav hos en af vores partnere flyforsinkelse.dk, flyhjælp.dk eller flypenge.dk
  • 2 Få op til 4.500 kr. per passager
    Er dit krav kompensationsberettiget, kan du få op til 4.500 kr i kompensation pr. passager


  • Har du været udsat for en flyforsinkelse eller en flyaflysning med LOT Polish Airlines, kan du være berettiget til kompensation. Der er 3 primære kriterier for, hvornår du kan få erstatning:

    • Forsinkelsen skal være mere end 3 timer, og en flyaflysning skal medføre mere end 2 timers forsinkelse.
    • Start eller slutdestination skal være inde i EU
    • Forsinkelsen / aflysningen må ikke skyldes ekstraordinære omstændigheder
    Læs mere om detaljerne og undtagelserne på disse sider:flyforsinkelse og flyaflysning.



  • Seneste LOT Polish Airlines forsinkelser og aflysninger

    Vi har lavet en robot der holder øje med, om en flyaflysning eller flyforsinkelse kan være udløse erstatning til passagerne. Se listen nedenfor.

    LOT Polish Airlines - seneste forsinkelser og aflysninger
    LO8145 LOT Polish Airlines
    Forsinkelse: 187 minutter
    Tallinn -> Copenhagen
    21-10-2019: 19:05 - 22:12
    LO8146 LOT Polish Airlines
    Forsinkelse: 210 minutter
    Copenhagen -> Tallinn
    15-10-2019: 19:40 - 23:10
    LO8146
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    20-09-2019: 19:40 - 00:00
    LO8145
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    20-09-2019: 19:05 - 00:00
    LO8146
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    16-09-2019: 19:40 - 00:00
    LO8145
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    16-09-2019: 19:05 - 00:00
    LO464
    Aflyst
    Copenhagen -> Warsaw
    21-07-2019: 10:30 - 00:00
    LO463
    Aflyst
    Warsaw -> Copenhagen
    21-07-2019: 09:40 - 00:00
    LO8146 LOT Polish Airlines
    Forsinkelse: 185 minutter
    Copenhagen -> Tallinn
    18-07-2019: 19:40 - 22:45
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    11-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    11-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    10-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    10-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    09-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    09-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    08-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    08-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    06-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    06-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    05-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    05-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    04-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    04-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    03-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    03-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO462
    Aflyst
    Copenhagen -> Warsaw
    02-07-2019: 19:45 - 00:00
    LO461
    Aflyst
    Warsaw -> Copenhagen
    02-07-2019: 18:55 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    02-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO8141
    Aflyst
    Tallinn -> Copenhagen
    02-07-2019: 07:45 - 00:00
    LO8142
    Aflyst
    Copenhagen -> Tallinn
    01-07-2019: 10:00 - 00:00
    LO464 LOT Polish Airlines
    Forsinkelse: 430 minutter
    Copenhagen -> Warsaw
    29-06-2019: 10:30 - 17:40
    LO460 LOT Polish Airlines
    Forsinkelse: 285 minutter
    Copenhagen -> Warsaw
    28-06-2019: 07:00 - 11:45
    LO461
    Aflyst
    Warsaw -> Copenhagen
    08-06-2019: 18:55 - 00:00
    LO8146 LOT Polish Airlines
    Forsinkelse: 215 minutter
    Copenhagen -> Tallinn
    02-06-2019: 18:40 - 22:15
    LO462
    Aflyst
    Copenhagen -> Warsaw
    31-05-2019: 19:45 - 00:00
    LO461
    Aflyst
    Warsaw -> Copenhagen
    31-05-2019: 18:55 - 00:00

    Vores robot fandt ikke flere flyvninger. Vi anbefaler at du i stedet tjekker kompensation her:
    Tjek LOT Polish Airlines-kompensation




  • LOT Polish Airlines flykoder

    Aktuelle forsinkelser

    MHT | Manchester Airport -> BLL | Billund Airport
    SFJ | Kangerlussuaq Airport -> CPH | Copenhagen Kastrup Airport
    CPH | Copenhagen Kastrup Airport -> LAX | Los Angeles International Airport
    CPH | Copenhagen Kastrup Airport -> AGP | Málaga Airport
    BLL | Billund Airport -> AMS | Amsterdam Airport Schiphol